Заклад освіти – це те місце, де дитина проводить більшу частину дня, де вона навчається основам різних наук, де пізнає світ, вчиться жити в соціумі, співіснувати з однолітками, дорослішає, отримує вміння та навички, що неодмінно знадобляться в житті, де товаришує, вперше закохується… А найважливіше – прокладає стежину майбутнього життя, готується до самостійного дорослого існування.
Іршавський ліцей ( до 2018 року Іршавська гімназія) доволі новий заклад на теренах Іршавської ТГ, бо створений 2004 року, однак уже встиг стати хорошим стартом для багатьох молодих людей Іршавщини, адже навчаються в ліцеї діти з усього колишнього Іршавського району. Щороку кількість учнів, що бажають здобувати тут знання, зростає: 2017 – 308 учнів, 2018 – 334 учнів, 2019 рік – 378 учнів, 2020 рік – 405 учнів, 2021 рік – 434 учнів.
Як стверджують самі учні, їм тут навчатися дуже комфортно: ошатне подвір’я, затишні коридори, чисті сучасні класи, у кожному є засоби візуалазації – проектор чи інтерактивна дошка, тому чимало матеріалу подається із демонструванням місця дії, процесу, історичними та документальними хроніками тощо. Щорічні цікаві заходи: квести, конкурси, вікторини, екологічні акції із захисту та збереження довкілля, благодійні ярмарки на підтримку онкохворих дітей району, спартакіади ліцею, велопробіги ( Іршава-Лоза-Іршава) за участю дітей, вчителів, техпрацівників та батьків. А ще – тут сучасні вчителі, які готові йти в ногу з часом, які вміють і хочуть передати дітям знання, для яких дитина – рівноправний партнер, маленька особистість.
Активну участь в управлінні закладом беруть самі учні. Один раз на два роки тут обирають Президента ліцею (зараз ним є Костик Андріан, учень11 класу) та Парламент, що враховує побажання дітей, сприяє вирішенню їх прохань, побажань, активно співпрацює з дирекцією. Підтримує дітей у такому управлінні заступник директора з виховної роботи, учитель історії та правознавства Ваш Я.І.
Велику роль тут має національно-патріотичне виховання, адже його активно пропагує вчитель предмету захист України, учасник бойових дій в зоні АТО Луців А.Р. Крім того, Андрій Романович постійно дбає про безпеку дітей, тому час від часу проводить з учнями практичні навчання на випадок терористичної атаки (моделює ситуації і вчить діяти, протистояти загрозі, безпечно покидати приміщення, рятувати однокласників), захоплення в заручники та інших надзвичайних ситуацій.
У ліцеї легко вдосконалювати мовні навички з англійської мови, адже часто з дітьми працюють волонтери з різних країн. Два роки поспіль тут працював волонтер із Корпусу Миру Трістан О’Малі із США. А в літньому мовному таборі з дітьми два роки по два тижні займався Джері Салем із США. Цю роботу координує заступник директора із методичної роботи, учитель англійської мови Зейкан М.Ф. Шкода, що карантин вніс свої корективи, і зараз волонтери можуть спілкуватися з учнями онлайн, але волонтери вже з нетерпінням чекають на нову зустріч із ліцеїстами.
За освітній процес тут відповідає заступник директора з навчальної роботи, учитель фізики Староста Т.С. Розклад уроків, факультативи, індивідуальні години, моніторинги рівня знань учнів з предметів - це все її щоденні турботи.
Іршавський ліцей знову привернув нашу увагу через високі показники рівня успішності його випускників. Так, за офіційними даними сайту Освіта.ua, він, як і попередні роки, лідирує на Іршавщині. Цього року за результатами ЗНО учнів-випускників посідає 13 місце в області ( 17 з урахуванням шкіл обласного центру). За даними сайту https://dou.ua , де представлено загальні дані ЗНО за період 2016-2021 року: інтерактивний віджет, Іршавський ліцей посідає 860 позицію серед усіх 11053 шкіл України, які за даний період брали участь у ЗНО.
Серед 22 випускників 2021 року 6 учнів за високі досягнення у навчанні нагороджені золотою медаллю (Ломага Юліана, Онисько Богдан, Пруднік Євген, Черничко Ольга, Немеш Анастасія, Терпай Анастасія) та 2 срібною медаллю (Безега Юлія та Щока Олександра).
Десять найвищих «12» балів з предметів отримали:
з історії України Зейкан Станіслів та Ломага Юліана (учитель Керечанин О.Я.), з англійської мови Немеш Анастасія, Онисько Богдан, Пруднік Євген, Терпай Анастасія, Черничко Ольга ( учитель Зейкан М.Ф.),
з біології Онисько Богдан (учитель Галас В.І.),
з математики Пруднік Євген та Ломага Юліана (учитель Козенюк Р.В.),
з української мови Ломага Юліана (учитель Онисько Н.Ю.).
Як бачимо, Ломага Юліана всі чотири предмети склала на найвищий бал – 12. Також зазначимо, що 50% усіх учнів склали ЗНО з української мови та літератури від 180 до 197 балів.
Найвищі бали ( від 190) з різних предметів отримали:
Безега Юлія 192 бали з української мови та літератури
Зейкан Станіслав 192,5 балів з історії України
Ломага Юліана 197 балів з української мови та літератури
Ломага Юліана 191 бал з математики
Ломага Юліана 192 бали з англійської мови
Онисько Богдан 190 балів з української мови
Онисько Богдан 196 балів з біології
Пруднік Євген 195 української мови та літератури
Пруднік Євген 190 балів з математики
Пруднік Євген 197 балів з англійської мови
Звичайно, що такі хороші результати стали наслідком величезних зусиль та мотивації, в першу чергу, самих дітей, які прагнули до знань, підтримки та настанов небайдужих батьків, професіоналізму педагогів закладу освіти.
Не відстають від старших учнів і молодші. Так базову середню освіту ( 9 клас) у ліцеї здобуло 30 учнів, з них 9 отримали свідоцтво з відзнакою, адже всі дев’ять років навчання наполегливо трудилися. А це Воробканич Анна-Олександра, Вовканич Юлія, Гозда Дарина, Рошко Дарина, Осійський Валентин, Ломага Андрій, Артиш Ольга-Магдалина, Синетар Катерина, Маковей Аріна.
Крім того минулоріч Гозда Дарина, зараз учениця 10 класу, досягла вагомих результатів у науковій роботі: учасниця Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-юніор Дослідник» у номінації «Історик-Юніор». Вона нагороджена дипломом Національної академії наук України, Національним центром «Мала академія наук України» як член наукового товариства учнів закладів освіти Іршавської ТГ (керівник Світлинець Андрій Андрійович). Навіть першокласники беруть участь у всеукраїнських конкурсах і посідають призові місця. Так Українським Державним Центром позашкільної освіти нагороджено талановитих дітей Іршавщини, які в січні цього року взяли участь у обласному, та згодом у Всеукраїнському етапі виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». Дипломом за І місце має Маргітич Олександр, зараз уже учень 2 класу Іршавського ліцею, (керівник Биба Аліна Михайлівна) в номінації «Вироби з природніх матеріалів».
Comentarios