top of page

Перші кроки – перші успіхи

 2004-2005 навчальний рік

   1 вересня 2004 року вперше в районі було відкрито навчальний заклад нового типу – гімназію.
   268 учнів (що цікаво – з них 168 дівчат) навчали 22 учителів гімназії та 9 «сумісників» (учителів, запрошених з інших шкіл Іршави).
   Очолили колектив педагогів-однодумців директор Гелетей Олеся Іванівна, заступник директора з навчальної роботи Луців Я.М., заступник директора з навчально-методичної роботи Гецко Н.М., заступник директора з виховної роботи Козенюк Р.В.:

   Облаштувався новий навчальний заклад на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, тому і зрозуміло, що основу і педагогічного, і учнівського колективів склали учителі та учні саме цієї школи. 13 гімназистів на конкурсній основі були зараховані із інших шкіл району.

   Гімназисти навчалися в 13 класах. 1 клас, 28 учнів (класний керівник Керечанин О.Я.), 2  клас, 26 учнів (класний керівник Мадяр А.М. ), 3-А і Б класи, 19 і 24 учні (класні керівники  Чийпеш Я.Ф. та Чедрик О.П. ), 4-А і Б класи, 21 і 20 учнів (класні керівники Чедрик Г.В. та Шафар Я.М.), 5-А і Б класи, 21 і 14 учнів (класні керівники Митровцій Л.І.  та Жупанин К.Ф..), 6-А і Б класи, 21 і 16 учнів (класні керівники Микитишин В.М. та Плескач І.М.), 7-А і Б класи, 16 і 16 учнів (класні керівники Лисичко В.І. та Окаєвич О.М.).

   Як стверджує Інструкція про організацію та діяльність гімназії, затверджена наказом Міністерства і освіти України від 20 липня 1995 року №217,  «Гімназія – середній загальноосвітній  навчально-виховний заклад другого-третього ступеня, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей».

Однак, незважаючи на п.2. Інструкції, враховуючи прохання батьків дітей- шестирічок, при гімназії було відкрито 1 клас ЗОШ   (прогімназійний  –  вчитель Піпіна Н.Ф.)., 23 учнів. Це, до речі, дозволяє п.11. Положення про типовий загальноосвітній навчальний заклад «… при гімназіях, ліцеях, колегіумах, залежно від потреб населення, можуть відкриватися загальноосвітні класи більш ранніх ступенів навчання».                  

   Проведені бесіди, анкетування та заяви батьків допомогли визначитися із профільністю гімназії: філологічний та природничий профілі при збереженні поглибленого вивчення іноземних мов (основної англійської); гімназисти-гуманітарії вивчали за вибором другу іноземну – німецьку чи французьку та  російську мови.

   Це тільки початок року, а скільки відповідальних планів та заходів.

   27 вересня  проведено конференцію, яка передувала батьківським зборам, де було обрано органи самоврядування – Раду гімназії (голова – Завидняк І.І., члени ради: батьки – Рендзей Л.М., Пацкан В.І., Вербіщук Н.В., Палош В.А., вчителі – Луців Я.М., Галас І.І., Ламбрух О.Я., Чедрик О.П., Керечанин О.Я., учні – Палош Олеся, Гелетей Анна, Кабаль Сергій, Савчур Сабіна, Ракович Олександр); Піклувальну раду в складі: батьки – Ігнат В.В., Ожеледа Н.В., Семак Ю.М., Попович В.В., Горзов П.Ж., вчителі – Митровцій Л.І., Бровдій І.М., Жупанин К.Ф., Микитишин В.М., Окаєвич О.М.

   Гімназисти зобов’язані не тільки відповідальніше ставитися до навчання, а й брати активну участь у конкурсах та олімпіадах. До речі, наші учні стали переможцями обласного змагання шкільних медично-санітарних загонів, який відбувся 2 жовтня 2004 року.

 

   І ось  перше свято – День педагогічного працівника. Учителів гімназії та школи №2 щиро вітали ведучі Віталія Лендєл та Олександр Егреші. Гарного настрою додали присутнім пісні у виконанні Іванки Бідзілі «Молитва», Яни Пацкан «Ілюзія», Вікторії Зан «Усмішка» 

 

  Порадували своїх наставників і учасники танцювального гуртка (керівник Чийпеш Я.Ф.). Іршавської гімназії. Провести урок настанов та побажань від імені вчителів, які зараз вже на заслуженому відпочинку, було надано Ганні Іванівні Гаврилик.

   Педагогічні колективи школи та гімназії прийшли вітати зі святом голова районної ради Степан Бобик та начальник відділу сім’ї і молоді райдержадміністрації Ірина Вовканич. І педагогам, і школярам, і гімназистам свято запам’яталося надовго.

   Гімназисти –  учні, які передусім прагнуть ґрунтовних глибоких знань з тих чи інших предметів. Грудень і січень були дуже напруженими місяцями для учнівського і педагогічного колективу. Адже саме тоді кращі гімназисти складали перше серйозне випробування – брали участь і перемагали у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіадах з основ наук. У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад учнями нашої гімназії (а в той час уже навчалося 278 учнів) було завойовано 34 призові місця. З них – 14 перших місць: з української мови, історії, хімії, німецької й англійської мов, основ інформатики, правознавства, російської мови. На ІІІ етапі гімназисти здобули 4 призові місця. Наші кращі учні: Яна Бровдій (І місце з правознавства та ІІ з історії), Злата Горянська (ІІ місце з української мови), Анна Гелетей (ІІІ місце з англійської мови). Окрім олімпіад, гімназисти перемагали у творчих конкурсах. Анна Гелетей, учениця 5-Б класу, виборола І місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Ідея соборності України» у номінації «Література»; Злата Горянська – учениця 6-А класу, відзначена дипломом за ІІ місце у конкурсі ІІІ етапу «Космічні фантазії Закарпаття – 2005», номінація «Література»; Вікторія Ожеледа – учениця 6-А класу, переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Ідея соборності України», номінація «Історія».

 

   Вихованці гімназії мали змогу удосконалювати свою художню майстерність – успішно працювали вокальний та хореографічний гуртки. «Зірочки» Іршавської гімназії Іванна Бідзіля посіла І місце на Міжнародному мистецькому конкурсі «Срібний дзвін», І місце на VIII обласному дитячому фестивалі естрадної пісні «Різдвяна зіронька»; Віталія Лендєл – І місце у ІІІ етапі Всеукраїнського літературно-музичного конкурсу на краще виконання творів Олени Теліги; Ганна Шкіря, учениця 7-А класу, – переможець ІІ обласного конкурсу творчої молоді та виборола ІІ місце на ІV етапі Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Диво калинове»; Сільвія Марковцій, вихованка шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського будинку дитячої творчості, стала п’ятиразовою чемпіонкою України з шашок серед молодших кадетів та посіла 6 і 7 місця на світовому чемпіонаті з шашок.

   Цікавим було дозвілля гімназистів: вечори, ранки, предметні та виховні Тижні, місячники, акції – Милосердя, «Живи, книго!», зустрічі з працівниками державних та приватних установ і організацій тощо.

 

   Отож, спільна праця гімназистів та професійні намагання  вчителів дали позитивні результати. Щодо якісного складу педагогічного колективу: 14 учителів – спеціалісти вищої категорії, 9 – із педагогічним званням «старший учитель», 6 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України».

   У 2004-2005 н.р. методична робота педагогічного колективу була спрямована на дослідження та опрацювання літератури з проблеми «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку та позаурочних заходів в умовах роботи з обдарованими та здібними дітьми». На засіданнях методичної ради затверджувалися навчальні плани (особливо їх варіативна частина), досліджувалися питання про удосконалення та пошук активних і цікавих форм проведення уроку, про здійснення індивідуального та диференційованого підходу до учнів на уроках та в позаурочний час, затверджувалися завдання для проведення І етапу олімпіад та підводилися підсумки ІІ та ІІІ етапів, конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, інших конкурсів та змагань. Працювали 6 методичних об’єднань: особливо плідною була робота вчителів природничих (керівник Жупанин К.Ф.) та вчителів фізико-математичних дисциплін (керівник Окаєвич О.М.). До речі, Окаєвич О.М., учитель фізики, була лауреатом ІІ етапу районного Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2005».

На базі гімназії працювала районна школа молодого філолога (керівник Гецко Н.М.), районна школа педагогічної майстерності вчителів фізики (керівник Окаєвич О.М.), районна опорна школа з проблеми «Реалізація державних національних програм «Діти України» та «творча обдарованість».

   У гімназії було організоване наставництво з підвищення якості роботи молодих спеціалістів. Розпочалася планова робота щодо обладнання кабінетів. Важливу роль у зростанні методичного та професійного рівня педагогів відігравала атестація та курсова перепідготовка. Шестеро пройшли курси при Закарпатському ІППО та п’ятеро учителів підвищили свій кваліфікаційний рівень: Митровцій Л.І. – протокольно підтвердила кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»  та звання «Старший учитель», Галас І. І. – підтвердив кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»  та присвоєно звання «Старший учитель», Коренюк Р.В. – встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», Жупанин К.Ф. – встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії», Штефаньо Н.В. – встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ категорії».

   І ось рішенням педради 24.06.2005 р. видали атестати та випустили з гімназії 16 учнів 7-А класу (класний керівник Лисичко В.І.) та 18 учнів 7-Б класу (класний керівник Галас І.І.), з них 7 учнів нагороджено золотою, а 2 – срібною медалями.

   Випускники 2004-2005 н.р.: Ажіпа Євген, Баранник Оксана (золота медаль), Ваш Маріанна (золота медаль), Дудла Яна, Ігнат Василь (золота медаль), Квак Роман, Кобаль Надія, Конєвшій Мар’на, Копинець Ірина, Ломага Анатолій (золота медаль) , Пацкан Марія (золота медаль), Петрашко Олеся, Пономарьова Наталія, Староста Віктор, Шкіря Ганна, Янтолик Ольга, Бровдій Марія, Бровдій Ольга, Вінар Марина, Вовканич Степан, Галас Мар’яна, Глушко Михайло, Дзихор Юрій, Керечанин Олеся (золота медаль), Кібкало Ігор, Козловський Василь, Котсак Василь, Меренич Інна (срібна медаль), Пайтина Яна (золота медаль), Петрашко Василина, Терпай Василь, Франтик Світлана, Химич Євгенія, Пацкан Вероніка (срібна медаль).

bottom of page