top of page

Трагедія Бабиного Яру


Народ, який не знає своєї історії, приречений на зникнення. Вчитися не тільки на уроках, а й у позаурочний час, вчитися не тільки з підручників, а й інших джерел – це обов’язок учнів. Тому вже традиційними стали Тижні історії в Іршавській гімназії. Під керівництвом учителів історії Керечанин О.Я. та Ваш Я.І. гімназисти залучаються до дослідницько-пошукової діяльності, у них формуються навички роботи з комп’ютером, науковою літературою, складання відеопрезентацій тощо.

Упродовж двох тижнів учні під керівництвом Керечанин О.Я. опрацьовували матеріал про трагедію Бабиного Яру.

27 вересня з нагоди 75 роковин трагедії Бабиного Яру учні 5-А класу (9 кл. ЗОШ) та 7 класу (11 кл. ЗОШ) запросили гімназистів та вчителів на урок-пам’ять «Бабин Яр: без права на забуття».

Усі присутні були вражені високим рівнем науковості, пошукової діяльності вчителя та учнів, глибокою моральністю і психологічною наснаженістю теми, емоційними виступами вчителя та учнів. Розпочався урок віршем «Яр» Миколи Бажана у виконанні найкращого декламатора Іршавської гімназії Олексія Василя.

Олександра Ярославівна відзначила важливість уроку-пам’яті насамперед для формування почуття гуманності, толерантності, непримиренності до насильства, наголосила на особистій відповідальності кожного за гідне життя. Все жахливе, що було в історії народу, потрібно пам’ятати, щоб не повторилося у майбутньому.

Учні разом з учителем здійснили короткий екскурс у роки Другої світової війни, яка стала найбільшою трагедією світу, бо принесла незліченні людські втрати. Бабин Яр і «Бабині Яри України» стали ще одним жахливим місцем масових страт та поховань, справжніми братськими могилами.

Учитель наголосила не тільки на трагедії знищення, але й на тому, що величезна кількість українців рятували євреїв від переслідувань. Таких назвали Праведниками народів світу. Україна займає 4 місце в світі за кількістю таких мужніх людей, а в нашій області їх є 27.

Опрацювавши матеріали томів 4 і 9 «Книги Скорботи України» (Закарпатська область), Керечанин О.Я. назвала кількість депортованих і загиблих євреїв у фашистських концтаборах з населених пунктів Іршавського району та міста Іршави.

Учень 5-А класу (9 кл. ЗОШ) Ганчич Б., відмітив, що в квітні 2016 року в с.Білки був відкритий пам’ятний знак на честь євреїв-закарпатців, які були насильно вивезені до концентраційних таборів.

Вовканич Віра продекламувала наступний уривок із вірша М.Бажана «Яр».

На уроці-пам’яті присутні мали змогу переглянути страшні кадри відеохроніки про ці події та прослухати колискову «Бабин Яр» у виконанні Н.Ліфшиц, єврейської співачки.

Виступи учнів Зейкана А., Совтан В., Чубирко А., Попович А, Удут О., Волошин Д., Костик А, Марка С, Радик М., Білак Т. відзначалися, окрім науковості, емоційністю, глибиною аналізу цих страшних подій.

Фінальною частиною стала хвилина мовчання, вшанування пам’яті жертв війни та Голокосту, героїв опору нацизму.

Наталія Гецко, заступник директора з

навчально-методичної роботи Іршавської гімназії


bottom of page